ترفند ریجستری2

منوی start را سریعتر کنید:

 

در منوی start زیر منوها پس از400 میلی ثانیه ظاهر میشوندکه برای کاربران حرفه ای مکن است چند ثانیه طول بکشد شما میتوانید این زیر منوها را به سرعت برق ظاهر کنید ان هم با رفتن به سراغ کلید زیر(البته قبل از این کار یادم رفت که بهتون بگم که باید از منویstart گزینه run  را انتخاب کرده و سپس کلمه regfdit را در ان وارد و okرا بزنید و حالا شما در ریجیستری ویندوز هستید) کلید زیر را در ریجسیتری پیدا کنید:

HKEY-CURRENT-USER\CONTROL PANEL\DESKTOP

در این جا فقره MENU SHOW DELAYرا پیدا کنید مقدار این متغیر طول تاخیر منو بر حسب میلی ثانیه از 0تا999 نشان میدهد که میتوانید با دادن مقدار 1 به ان سرعت ان را بسیار سریع کنید تا در نیم سوت زیر منوها ظاهر شوند.

 

 

برنامه ها را از منوی START بردارید:

 

منوی start در ویندوز xp این امکان را به شما میدهد که به 4یا 5 برنامه اخیر اجرا شده دسترسی سریع داشته باشید اما اگر بخواهید این برنامه ها منو start را شلوغ نکنند یا شاید نخواهید کاربر بعدی بداند شما از کدام برنامه ها استفاده کردید چه باید کرد؟

خب این کار مشکلی نیست شما میتوانید به ویندوز بگویید برنامه ها را که شما می خواهید در منوی start نشان ندهد. ابتدا به کلید زیر بروید:

HKEY-CLASSES-ROOT\APPLICATION

اکنون یک کلید جدید بسازید و برنامه ای که میخواهید در منوی START ظاهر روی ان بگذارید به ان کلید یک مقدار حروفی به نام no start page بدهید به این ترتیب برنامه ای که شما اسم ان را اورده اید دیگر در فهرست برنامه های اخیر اجرا نشده است .

 

 

کنترل را در دست خود بگیرید!:

 

ممکن است بخواهید یک کاربر خانگی یا اداری را از دسترسی به یک سری توابع خاص در منوی start محروم کنید به عنوان مثال برای حذف کردن تابع search از منوی start متغیری از نوع dword بسازید و نام ان را no find بذارید و مقدار انرا 1 قرار دهید به این ترتیب تابع search از منوی startمحو خواهد شد.

یک مورد دیگر حذف کردن تابع run میباشد برای این کار نیز متغیر دیگری از نوع dword بسازید و اسم انرا norun بگذارید و مقدار ان را 1 قرار دهید.

و بالاخره برای این که  جلوی انگولک کردن نوار تکالیف را توسط کاربران بگیرید متغیر دیگری تعریف کرده و اسم انرا در noset taskbar بذارید و مقدار 1 را به ان بدهید این کار باعث خواهد شد تا نوار تکلیف و منویstart از پانل کنترل برداشته شوند.

 

 

حذف کردن برنامه هایی که پاک نمیشوند!

 

به دلایلی که برای ما معلوم نیست بسیاری از برنامه ها به طور کامل پاک (uninstall)نمیشوند در نتیجه بسیاری از کاربران سعی میکنند باحذف پوشه یا شاخه ان برنامه مقدمات پاک شدن ان را انجام دهند اما نام چنین برنامه هایی برای همیشه در فهرست add\remove program باقی خواهند ماند برای انکه فهرست این برنامه ها از بین ببریم باید از ریجیستری استفاده کنیم: ابتدا به کلید زیر بروید:

HKEY-LOCAL-MACHINE\MICROSOFT\windoes\curent version\unistall

سپس کلید متناظر با این کید را باز کنید و حالا برنامه هایی که نمی توانستید پاک کنید را از این جا حذف کنید.

 

 

مخفی کردن سطل زباله:

 

اگر بخواهید یک میز کار ترو تمیز داشته باشید شاید بهتر است سطل اشغال را از ان بردارید از ان جا که این کار مستلزم پاک کردن یک کلید در ریجیستری میباشد توصیه میکنم قبل از این کار یک سخه پشتیبان از این کلید بگیرید. خب حالا به سراغ کلید زیر بروید:

HKEY-LOCAL-MACHINES\softwer\microsoft\windows\current explorer\desktop\namespace\version

 

اکنون کلیدی که در قاب سمت چپ با این برچسب مشخص شده است حذف کنید:

{645ff040-5081-101b-9f08-00aa002f954e }

این کار باعث ازبین رفتن کلی سطل زباله نمیشود اما جلوی دسترسی کاربران به ان را می گیرد.

 

 

 

تم و رنگ بندی صفحه خوش امد گویی ویندوز را تغییر دهید:

 

به سراغ کلید زیر بروید:

HKEY-USER-DEFAULT\softwer\microsaft\current version\theme manager

اکنون متغیر color name را پیدا کرده و سپس روی ان کلیک است و modify را انتخاب کنید و مقدار حوزه ای value dataرا به  metallicتغییر دهید شستی ok را فشار دهید و از ریجیستری خارج شوید کامپیوتر را از نو بوت کنیدتا تغییرات را مشاهده نمایید.

 

 

بوت شدن سریع ویندوز:

 

یک ویژگی جدید در ویندوز xp این است تمامی فایل ها بوت را در کنار یکدیگر قرار میدهدو باعث یک بوت سریعتر می شود.

به صورت مادرزاد این گزینه فعال است اما در بعضی از نسخه های ویندوز این طور کامل نیست برای به کار انداختن ان به ریجیستری رفته و به کلید زیر بروید:

HKEY-LOCAL-MACHINE\softwer\microsoft\dfrog

 متغیرbootoptimizefunctionرا پیدا کرده روی ان کلیک راست کرده و سپس از منوی ان گزینه modify را برگزینید و سپس مقدار ان را به y تغییر دهید تا فعال شود.

 

 

ازکار انداختن راست کلیک در میز تحریر:

 

وارد ریجیستری شوید و کلید زیر را پیدا کنید:

HKEY-LOCAL-MACHINS\SOFTWER\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENT version\policies\explorer

 

یک متغیر جدید از نوع  dwordبسازیدو اسم انرا noviewcontextmenu را به ان بدهید با دادن مقدار صفر به این متغیر منوی مزبور را از کار میندازیدو با دادن مقدار 1 به ان دوباره ان را به کار می اندازید از ریجیستری خارج شوید و ویندوز خود را از نو بوت کنید.

/ 0 نظر / 10 بازدید