یکپارچه سازی win zip

یکی از برنامه های بسیار کار امد و مفید که جهت فشرده سازی فایلها استفاده میشود برنامه win zip است. توسط این برنامه شما به سادگی میتوانید فایها و پرونده های خود را تا حد زیادی فشره کنید و به صورت فشرده کرده و از طریق اینترنت برای دوستان و اشنایانتان ارسال کنید یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه راحتی استفاده از ان است شما با چند ازمئن و خطا به سادگی می توانید در کار با این برنامه استاد شوید.

 

 

v   چگونه از برنامه win zip جهت فشرده سازی استفاده کنیم؟

 

ایا شما تا به حال به کارگاه های نجاری سر زده اید در انجا حتما تا به حال گیره های نجاری را دیده اید نجارها برای نگهداری قطعات مختلف چوب و حتی چسباندن دو قسمت از این گیره ها استفاده میکنند ایکون برنامه win zip دقیقا ایکونی شبیه یک گیره دارد و شاید بتوان گفت که دقیقا مثل یک گیره عمل میکند.

 

 1- برای شروع کار بر روی ایکون این برنامه در منوی start programs و یا در رومیزی دو بار کلیک کنید تا کادر محاوره welcome win zip wizard  در روی صفحه نمایش ظاهر گردد.

 

2- در کادر محاوره ای ظاهر شده گزینه creat a new zip file را انتخاب کرده و بر روی دثطف کلیک کنید.

 

3- در کادر محاوره ای بعدی بر روی کلید browse کلیک کرده و در پنجره ظاهر شده محلی را برای ذخیره سازی فایل فشرده شده از قسمت save in  و یک نام را در کادر file name وارد کرده و روی کلید ok کلیک کنید و در کادر محاوره ای zipe wizardwin کلید next کلیک کنید تا به قسمت بعدی بروید.

 

4- در صورتی که میخواهید یک پوشه را zip کنید بر روی کلید add folders کبیک کنید و در صورتی که میخواهید یک فیل را zip  کنید بر روی کلید add folders کلیک کرده و از پنجره ظاهر شده فایل مورد نظرتون را انتخاب کرده و به روی کلید ok کلیک کنید و در پنجره win zip wizard گزینه zip now را انتخاب کنید.

 

5- اگر مراحل فوق را قدم به قدم اجرا کرده باشید فایل شروع به zip شدن مینماید در پنجره ظاهر شده به روی کلید close کلیک کنید تا بسته شود.

 

نکته: بر روی فایل فشرده سازی شده کلیک راست کرده و اندازه و حجم انرا با فبل از فشرده سازی مقایسه کنید.

 

v   استفاده از برنامه win zip جهت باز کردن فایلهای zip شده

 

برای باز کردن فایلهای zip شده نیز شما به برنامه win zip نیاز دارید به روی ایکون گیره مانند دو بار کلیک کنید تا کادر محاوره ای welcome ظاهر گردد.

 

1- در کادر محاوره ای ظاهر شده به روی کلید next کلیک کنید و در مرحله بعد گزینه install form an existing zip file unzip or را انتخاب کرده و کلید next را کلیک کنید.

 

2- در پنجره ظاهر شده بعدی فایل zip شده مورد نظرتون را انتخاب نمایید در صورتی که فایل zip شده مورد نظر وجود نداشت دکمه رادیویی let me finde it را انتخاب کنید.

 

3- در کادر محاوره ای باز شده فایل را انتخاب کنید و بر روی کلید open کلیک کنید بعد از یافتن فایل مورد نظرتون next کنید.

 

4- در کادر محاوره ای ظاهر شده بر روی کلید unzip now کلیک کنید تا فرایند باز شدن فایل zip به پایان برسد .

 

نکته: قبل از اینکه در پنجره اخر روی کلیدunzip now کلیک کنید شما با کلیک کردن روی کلید select different folder میتوانید در پنجره باز شده یک محل را برای فایل باز شده مشخص کنید.

 

 

 

                                                              

/ 0 نظر / 9 بازدید