فارسی کردن نرم افزار

برای فارسی کردن نرم افزار های خود روشهای بسیاری هست که استفاده از انها بسیار دشوار میباشد با استفاده از برنامه resource hacker به راحتی میتوانید برنامه های مورد نظر خود را فارسی کنید.

 

این برنامه را میتوانید از ادرس:

http://www.angusi.com/resourchacker

دانلود کنید.

 

البته متذکر می شوم فقط برنامه هایی امکان فارسی شدن با  resource hacker دارند که از قابلیت multi language برخوردار باشند.

حال میخواهم قسمتی از برنامه یاهو  مسنجر را فارسی بکنم. ابتدا برنامه یاهو را ببندید چون اگر این برنامه باز باشد با مشکل روبه رو خواهید شد. بعدا برنامه ی resource

hacker را باز کرده و از منوی فایل گزینه open را باز کنید:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

و بعد به درایوی که ویندوز را در ان نصب کرده اید رفته و به پروگرام فایل رفته و بعد پوشه ی یاهو را باز کرده و بعد پوشه مسنجر را باز کرده و فایل res-msgr.dll که حاوی فایل اصلی نگه دارنده ی اطلاعات میباشد را باز کنید.

حال مثلا میخواهیم صفحه ی ورود یاهو را فارسی کنیم به پوشه ی dialog رفته و فایل شماره 929 که حاوی اطلاعات صفحه ی ورودی یاهو مسنجر است باز کنید (البته اگر بر روی پوشه menoکلیک کنید میتوانید منوهای این نرم افزار را نیز فارسی کنید)

 

 

 

همان طور که مشاهده میکنید اطلاعات این صفحه نمایان شد حال به خط ششم مراجعه کرده و جمله : get a new yahoo id را به جمله ی :(ایجاد ای دی جدید ) تغییر دهید و بر روی compile script کلیک کنید حال این جمله فارسی شده رامشاهده میکنید از منوی فایل بر روی گزینه save کایک کنید و برنامه را ببندید.

توجه: در صورت تمایل به فارسی کردن کلیه قسمت های این نرم افزار باید کلیه فایلها را در res-msgr.dll فارسی نمایید.

البته resource hacker برای مواقع ضروری از فایل اصلی نرم افزار (منظورم فایلی که ان را مورد تغییر قرار داره اید در اینجا res-msgr.dll است) یک کپی با نام original***_*** برمیدارد که در صورت عدم رضایت از فارسی بودن نرم افزار میتوانید ان را به حالت انگلیسی برگردانید

 

 

 

/ 0 نظر / 13 بازدید