ازار کار مهندسی نرم افزار

بازار کار مهندسی نرم افزار

 

اما در مورد نرم افزار جز اجزا غیر قابل لمس کامپیوتر است.نرم افزار برنامه ها و داده هایی است که به کامپیوتر فرمان میدهد که چه عملی را انجام دهد. نرم افزار ها عبارتند از سیستمی و کاربردی. نرم افزار سیستمی برنامه هایی هستند که کامپیوتربرای فعال شدن و یا سرویس دادن به ان نیاز دارد. و به این دلیل از سوی سازندگان سیستم کامپیوتری عرضه میشود. و مهمترین انها سیستم عامل برنامه های سودمند و مترجم های زبان است. نرم افزار های کاربردی که کاربر ان را می نویسد یا شرکت های کامپیوتری ان را تهیه و عرضه میکنند. یک مهندس نرم افار یاد میگیرد که چگونه نرم افزار های بزرگ و عظیم را طراح کند و در انتها تست و ارزیابی و مستند سازد برنامه های کامپیوتری را تبدیل به دستور العمل هایی کند که قابل استفاده برای عامه مردم باشد. در واقع هدف از گرایش نرم افزار کامپیوتر اموزش و پژوهش در زمینه برنامه نویسی سیستم های عامل مختلف و طراحی انواع الگوریتم می باشد.

 

دروس تخصصی گرایش نرم افزار:

 

(ذخیره و بازیابی اطلاعات. طراحی کامپایلر. طراحی پایگاه داده. پروژه از سیستم. پروژه از پایگاه. شبیه سازی کامپیوتری. مهندسی نرم افزار. تحلیل و طراحی سیستم ها. پروژه نرم افزار)

 

رشته مهندسی کامپیوتر باید پایه ریاضی قوی و فیزیک هم خوب باشد. همچنین لازم است فردی خلاق باشد تا بتواند مسائل را از راه حل های ابتکاری حل کند. راه حل هایی که کمترین هزینه و بهترین کارائی را داشته باشد.در ضمن دانشجویی که وارد این رشته میشود باید اطلاعات ان به روز باشد و به دنبال گرفتن مطالب جدید باشد. اما در مورد بازار کار این رشته باید ذکر کنم که امروزه یک مهندس کامپیوتر اگر علاقه مند به کار باشد هیچ وقت با مشکل بیکاری روبه رونمیشود. به خصوص مهندسین نرم افزار که فرصت های شغلی بیشتر داشته و برای کار کردن نیاز به امکانات و تجهیزات نیست. به همین دلیل در بعضی از کشورها صادرات نرم افزار یکی از اقلام مهم صادراتی و ایجاد درامدهای اری برای ان کشور است. جالب است که بدانید منخصصان پیش بینی کرده اند که تا10 سال اینده مردم همان قدر که به نیروی برق وابسته هستند به شبکه و اینترنت وابسته خواهند شد. یعنی همانطور که برق قطع میشود کاری نمیتوان کرد در 10 سال اینده ام اگر اینترنت نباشد تمام کارها متوقف میشود.

روشن است که در چنین جامعه ای متخصص کامپیوتر نقش بسیار مهمی را ایفا میکند.

/ 0 نظر / 8 بازدید